REKLAMA

Kronika policyjna

Zrzucił policjanta ze schodów

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: bj

Bili pięściami i cegłówką, wyzywali. Nie zamierzali też poddać się policjantom. Jednego zrzucili ze schodów.

Na 3 miesiące za kratki trafili Jacek N. (50 l.) i Dominik N. (28 l.). Ojciec i syn.

– Obaj mają po cztery zarzuty, w tym czynnej napaści na funkcjonariusza, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych, zmuszania do odstąpienia od czynności. Do tego dochodzi zarzut pobicia i uszkodzenia ciała dwóch mieszkańców powiatu żarskiego – informuje Dariusz Szczygieł, wiceprezes Sądu Rejonowego w Żarach.

Zaczęło się od informacji przypadkowych świadków, którzy zaalarmowali (27.12.) dyżurnego komendy w Żarach, że widzieli bójkę kilku mężczyzn.

– Wszystko działo się ścisłym centrum miasta, w rejonie Rynku – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy.

Gdy patrol policji dotarł na miejsce, dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych wzięli nogi za pas. Funkcjonariusze ruszyli za nimi, wołając w ich stronę „stój, policja”. Mężczyźni wpadli do klatki schodowej pobliskiego budynku i przytrzymywali je, uniemożliwiając policjantom wejście do środka. W końcu drzwi ustąpiły. Mężczyźni jednak ani myśleli poddać się stróżom prawa, czyli policjantowi i dwóm policjantkom. Zaczęli ich bić, przeklinać, wyzywać.

Bili, kogo popadnie

W pewnym momencie Dominikowi N. udało się uciec i zamknąć w mieszkaniu. W tym czasie Jacek N. szarpał policjanta. Zepchnął go ze schodów, co spowodowało uraz nogi funkcjonariusza.

Wkrótce potem przybyły policyjne posiłki, dzięki czemu udało się w końcu obezwładnić obu napastników. Szybko się okazało, że obaj byli pijani – mieli po ponad promil alkoholu. Jak się dowiedzieli policjanci, wcześniej mężczyźni dopadli przypadkowego mężczyznę, Ukraińca. Zaczepiali go, bili, kopali. Ponadto do SOR 105. Szpitala Wojskowego został przyjęty inny mężczyzna, ze złamaniami kości twarzy. Agresorzy mieli go potraktować cegłówką i bić pięściami po głowie.

Ojcu i synowi grozi nawet 10 lat odsiadki.

Napisz komentarz »