REKLAMA

Samorząd

Wyższe diety i wygoda też większa

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawscy radni polubili sesje zdalne. Nie fatygują się już na sesję do Ratusza, zasłaniając się pandemią.

W piątek, 30 grudnia, przewodniczący Rady Miasta, Andrzej Stambulski,kolejny raz zwołał sesję w trybie zdalnym. I kolejny raz tłumaczył to obostrzeniami związanymi z pandemią. Pochwalił go za to burmistrz Mirosław Gąsik, choć kilka dni wcześniej nie bał się uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym, jakie odbyło się w gronie pracowników Szprotawskiego Zarządu Nieruchomości „Chrobry”.

– Sesja została przeze mnie zwołana w sposób zdalny, bo pandemia nie zwalnia tempa, stąd też dla zachowania państwa bezpieczeństwa był to jedyny możliwy sposób obradowania – podkreślił A. Stambulski.

– Bardzo dziękuję, panie przewodniczący, za tę decyzję – pochwalił go M. Gąsik.

Sesja odbywała się online, a M. Gąsik zrezygnował z przedstawienia radnym raportu ze swojej działalności w ostatnim miesiącu. Miesiąc wcześniej, na normalnej sesji w sali kolumnowej, omawiał takie sprawozdanie ponad godzinę.

Dodajmy, że dieta radnych w ciągu minionego roku wzrosła dwukrotnie – najpierw średnio o 300 zł, a następnie –  ok. 700 zł. Jeszcze w marcu ubiegłego roku szeregowy radny pobierał 600 zł, obecnie inkasuje 1 tys. 449 zł.

Napisz komentarz »