REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pierwszy był Jaś

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: jb

Jaś z Jasienia jest pierwszym dzieckiem, które urodziło się w 2022 roku w żarskim Szpitalu na Wyspie.

Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 9:34. Ważył 3.990 g, mierzył 60 cm.

Rodzice Jasia sylwestra witali jeszcze w domu.

– Złożyliśmy sobie życzenia,  ja wyszedłem przed dom, żeby puszczać fajerwerki. Po jakiś 15 minutach Justyna otworzyła okno i zaczęła wołać, żebym wyprowadzał samochód z garażu, bo musimy jechać do szpitala  – opowiada Bartosz Łuszpak, tata chłopca. – Kiedy byliśmy już w drodze do szpitala, ludzie wokół jeszcze puszczali petardy, jeszcze witali nowy rok. Na początku lekarze wagę syna oceniali na 3.300 g i była próba porodu naturalnego, ale okazało się, że jest na tyle duży, że konieczne było cesarskie cięcie – dodaje.

Rodzice chłopca spodziewali się, że syn może im zrobić taką niespodziankę.

– Podczas ostatniej wizyty lekarz powiedział, że syn powinien przyjść na świat pomiędzy 23 grudnia a 5 stycznia. Ja chciałem, żeby to jednak był styczeń, bo lepiej być w roku najstarszym niż najmłodszym – mówi pan Bartosz.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy już po, że możemy wyjść do domu – mówi pani Justyna, mama chłopca.

Jan to nie jest przypadkowe imię.

– Byliśmy zgodni co do jego wyboru. Mój dziadek miał na imię Jan, Justyny także, więc zdecydowaliśmy, że dostanie imię po dziadkach – mówi pan Bartosz.

Rodzice swojego synka zabrali do domu w poniedziałek, 3 stycznia.

– Oczywiście otrzymałem jego zdjęcia na telefon. Ale miałem szczęście zobaczyć go wcześniej. Zrobiłem test na koronawirusa, udało mi się wejść do żony już po porodzie. Miałem okazję nawet kangurować małego. Cieszę się, że już zabieramy go do domu. Wszystko mamy przygotowane – mówi pan Bartosz.

Napisz komentarz »