REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Relpol bez prezesa

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: nk

Sławomir Bialik (60 l.) nie jest już prezesem żarskiego Relpolu. Został odwołany w środę (5.01) przez radę nadzorczą.

 Do czasu powołania nowego prezesa jego funkcję będzie pełnił obecny wiceprezes, Krzysztof Pałgan. Rada nadzorcza powołała również Monikę Kuriata na stanowisko członka zarządu Relpolu. Monika Kuriata zatrudniona jest w spółce na stanowisku dyrektora finansowego.

Sławomir Bialik był prezesem Relpolu od 2018 roku. W firmie przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery.

Przenoszą produkcję

W grudniu, jeszcze przed odwołaniem prezesa, spółka podjęła decyzję o przeniesieniu produkcji z Relpol Elektronik Sp. z o.o. z siedzibą w Mirostowicach Dolnych do Relpol S.A. w Żarach. Decyzja ma związek z dobiegającą końca budową nowej hali produkcyjnej, zwiększającej powierzchnię produkcyjną w Żarach o ok. 2000 mkw. Produkcja z Mirostowic Dln. zostanie przeniesiona do Żar wraz z pracownikami. Na koniec listopada ub. roku Relpol Elektronik zatrudniał 24 osoby na umowę o pracę, 3 osoby na umowę zlecenie oraz 12 osób z agencji pośrednictwa pracy. W okresie od stycznia do września 2021 r. Relpol Elektronik osiągnął przychodów ze sprzedaży 1,8 mln zł, ponosząc 9 tys. zł straty netto. Relpol S.A. posiada 100% udziałów w Relpol Elektronik.

komentarze »
  1. Prezes 21 stycznia 2022 11:18 - Odpowiedź

    Prezesem się bywa, pracownikiem się jest zawsze. Relpol nie jest już Żarską firmą, tylko produkuje w Żarach. Od wielu lat brakuje perspektywy rozwoju dla spółki, budowa jednej hali produkcyjnej to trochę za mało.

  2. Mirek 21 stycznia 2022 16:36 - Odpowiedź

    Nie słyszałem, żeby lokalne spółki miejskie i prywatne inwestowały w OZE i obniżenie kosztów zakupu energii.
    Dla spółek miejskich to ewidentnie stracony czas. Szczególnie dla ZWiK i ZZO, które muszą mieć energię do działaności podstawowej.
    Spółki takie jak ZWiK w dużych miastach już dawno mają fotowoltalikę.

Napisz komentarz »