REKLAMA

Zdrowie

Szczepią najmłodszych

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: jb

200 dzieci powyżej piątego roku życia zaszczepiono w tydzień w przychodni przy ul. Skarbowej w Żarach.

Pojawiły się nawet głosy, że brakuje szczepionek, bo trudno o szybki termin szczepienia.

– 200 dawek szczepionki dla dzieci, to są dane tylko z jednego tygodnia. Fizycznie nie jesteśmy w stanie podać ich więcej i faktycznie do końca roku wolnych miejsc na szczepienia już nie ma – mówi Joanna Fogel, pielęgniarka naczelna Szpitala na Wyspie w Żarach. – Na razie jako jedyni w Żarach szczepimy dzieci, jeżeli zaangażują się inne punkty, to wtedy o taki termin będzie łatwiej. Prowadzimy już zapisy dla dzieci na styczeń, ale najlepiej sprawdzać wolne miejsca na bieżąco, np. u nas albo dzwoniąc na infolinię. Są sytuacje, kiedy dzieci nie są zakwalifikowane do szczepienia albo do nas nie dotrą, bo już są przeziębione. Wtedy pojawiają się wolne miejsca i takich przypadków nie ma wcale tak mało.

Dzieci w przychodni szczepione są od poniedziałku do czwartku.

– Dorośli także od poniedziałku, ale również w piątek. Dzieci dziennie szczepimy po 30, dorosłych około 60 dziennie, zależy od dnia. Teraz wróciło zainteresowanie szczepieniami nawet osób dorosłych, w ostatnim czasie sporo przychodzi nawet na podanie pierwszej dawki – mówi J. Fogel.

 

Trochę później

W 105. Szpitalu Wojskowym szczepienia dzieci od 5 roku życia  przeciwko covid-19 rozpoczynają się już w czwartek (30.12.)

– Szczepieniami dzieci od 5 roku życia głównie zajmuje się filia szpitala w Żaganiu, tutaj są terminy ustalane na bieżąco – mówi Justyna Wróbel- Gądek, rzeczniczka szpitala. Kolejne terminy wyznaczone są na 3 i 13 stycznia, docelowo każdy czwartek tygodnia.

W Żarach pierwszym terminem szczepień najmłodszych jest 12 stycznia

– W Żarach tych miejsc zarezerwowanych jest mniej, w styczniu mamy grafik już zapełniony, luty przeznaczony jest na tzw. drugie dawki dla dzieci, które szczepienie przyjmą w styczniu. Następne terminy wolne będą w marcu, a umawianie wizyt nastąpi z końcem lutego – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »