REKLAMA

Zdrowie

To jeszcze nie koniec

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: jb

Prawie 200 mieszkańców powiatu żarskiego i 121 z terenu powiatu żagańskiego zaraziło się koronawirusem przez ostatnie 7 dni.

Tyle zakażeń podają oficjalne statystyki. W województwie lubuskim przybyło łącznie ponad 2 tys. 160 zakażonych w tydzień. Od początku pandemii już ponad 102 tysięcy mieszkańców lubuskiego otrzymało pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Statystycznie dla naszego województwa najgorszy był czwartek, 23 grudnia, gdy zakaziło się kolejnych 489 osób. Z kolei w wigilię, 24 grudnia, najwięcej osób jednego dnia, bo aż 16 zmarło z powodu koronawirusa i jego powikłań.

W powiecie żarskim najwięcej zakażeń odnotowano także w wigilię – aż 46. W powiecie żagańskim, w tym tygodniu najwięcej osób, czyli 41, pozytywny wynik otrzymało w środę, 29 grudnia.

Ma być gorzej

Jak wskazuje ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, Paweł Grzesiowski, statystyki zgonów mnogą być jeszcze wyższe. Zwraca uwagę na to, że szczyt zachorowań koronawirusem notowano u nas jeszcze przed świętami.

– Szczyt był w pierwszej połowie grudnia. Osoby, które teraz umierają, to ofiary tych zachorowań – mówił.

Kolejne pełne obłożenie wszystkich miejsc szpitalnych i respiratorów wskazywane jest przez lekarzy jako prawdopodobne w okolicach 6 stycznia.

Zachorowań może być więcej także przez wariant koronawirusa – Omikron, który szybko się rozprzestrzenia. W tym tygodniu np. we Francji, Wielkiej Brytanii zakażało się nawet po 100 tysięcy osób dziennie, w większości właśnie z powodu tej odmiany wirusa

Napisz komentarz »