REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uratował 17-latka

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

17-letni mieszkaniec Żagania chciał się zabić. Skoczył z mostu na kanale Bobru w Żaganiu.

Chłopak powiedział rodzicom, że idzie sobie odebrać życie. Ci zawiadomili policję, która zauważyła desperata stojącego na mostku, w okolicy ul. Rybackiej i Niepodległości w Żaganiu. 17-latek chciał sobie odebrać życie, skacząc z niego do lodowatej, częściowo zamarzniętej wody.  Na szczęście, szybko dostrzegli go policjanci, patrolujący okolice kanału.

– W nocy z 23 na 24 grudnia młody mężczyzna znalazł się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Sierżant Dawid Pawlik wskoczył z mostu za mężczyzną do rzeki Bóbr i uratował mężczyznę – informuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko z KPP w Żaganiu.- Drugi z funkcjonariuszy, sierżant Adam Klementowski w tym czasie zszedł na brzeg rzeki i pomógł im wydostać się z wody.

– Po wyciągnięciu z wody na brzeg, 17-latkowi pomocy udzielił lekarz pogotowia. Był wychłodzony, na szczęście bez zagrożenia życia. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, do Żar – informuje Grażyna Urbaniak z żagańskiego pogotowia ratunkowego. Następnie 17-latek trafił do Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży we Zaborze.

Napisz komentarz »