REKLAMA

Samorząd

Dali sobie podwyżkę

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: mk

Radni z Trzebiela przyznali sobie od nowego roku podwyżkę. Co nieco dorzucili też sołtysom.

Radni z Trzebiela podczas wtorkowej (28.12.) sesji rozmawiali nie tylko o budżecie, przegłosowali także podwyżki dla siebie i sołtysów.

Będzie rosnąć razem z najniższą

Od stycznia, radni będą dostawać diety przeliczane procentowo w stosunku do najniższej krajowej, a nie jak do tej pory stałą kwotę. I tak, gdy najniższa krajowa będzie podnoszona, ich diety także z automatu będą rosnąć. Przewodniczący Andrzej Dyszczyński będzie dostawać 44% najniższej krajowej, czyli od stycznia będzie to 1 tys. 324 zł (o 324 zł więcej niż do tej pory). Jego zastępca Dariusz Ujdak, dostanie 872 zł, zamiast dotychczasowych 600 zł. Przewodniczący komisji stałych: Paweł Ryś, Grzegorz Sielecki, Kornelia Ostrycharz, Piotr Haracz i Tomasz Plichta zamiast 520 zł, dostaną co miesiąc 752 zł. Pozostali radni: Halina Górecka, Łukasz Chudzik, Jan Gacki, Zbigniew Kubiak, Elżbieta Puchalska, Małgorzata Pryk, Justyna Krawiec i Władysław Kazimierczak będą dostawać 662 zł, zamiast 500 zł. Podwyżka dla radnych to dodatkowe 36 tys. zł z budżetu gminy.

– Proszę, żeby radni przemyśleli tę podwyżkę, żeby to nie była tylko formalność – apelowała przed głosowaniem radna Kornelia Ostrycharz. – Uderzcie się w pierś, czy to nam faktycznie poprawi byt.

Za podwyżką zagłosowało 7 radnych: A. Dyszczyński, H. Górecka, W. Kazimierczak, J. Krawiec, D. Ujdak, J. Gacki i Z. Kubiak. Przeciw zagłosowali: P. Haracz, K. Ostrycharz i P. Ryś.

Sołtysom na otarcie łez

Sołtysi z gminy Trzebiel także dostali podwyżkę. Przez ostatnie lata otrzymywali 450 zł kwartalnie, po nowym roku będzie to 750 zł, także kwartalnie.

– Sołtysi wykonują ogrom pracy. Te pieniądze to i tak za mało za to, co robią – komentował radny Władysław Kazimierczak, który jest także sołtysem Królowa.

Napisz komentarz »