REKLAMA

Samorząd

Złota klatka dla władzy

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagański starosta zarabia jak prezydenci największych miast Polski, więc musi też mieć komfortowe miejsce do pracy. Remont budynku starostwa kosztować będzie blisko 2 mln zł.

Po podwyżce na grudniowej sesji, Henryk Janowicz inkasuje co miesiąc 20 tys. 20 zł, czyli blisko dwa razy więcej niż do tej pory. Ale to nie koniec. W przyszłym roku będzie mógł pracować w dużo lepszych, komfortowych wręcz warunkach. Jego gabinet, podobnie jak pokoje innych urzędników, będzie klimatyzowany, wyposażony w nowoczesne oświetlenie i ogrzewanie. Właśnie urzędnicy ze starostwa rozstrzygnęli przetarg na termomodernizację swojego budynku przy ul. Dworcowej. Wygrała go szprotawska firma ZISICO, która była jedynym oferentem. Inwestycja wyniesie 1 mln 997 tys. zł. Z tej puli 1 mln 800 tys. zł pochodzi z Polskiego Ładu, reszta to wkład własny powiatu.

Za tę kwotę budynek starostwa zyska nową elewację, a ściany zostaną docieplone, zostanie wyposażony w nowe ogrzewanie i wszelkiego rodzaju instalacje. Wymieniony zostanie dach i armatura sanitarna w toaletach.  Nie da się jednak powiększyć wąskiego korytarza, na który narzekają petenci, czekający w kolejce np. do referatu rejestracji pojazdów, jak również niewielkiego parkingu przy samym budynku.

Napisz komentarz »