REKLAMA

Zdrowie

Remonty w szpitalu

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 2 mln zł kosztować będzie remont budynku szpitala przy ul. Żelaznej w Żaganiu.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym szprotawska firma ZISICO zajmie się wykonaniem podjazdów dla karetek i schodów, remontem elewacji i dachu lecznicy, budową stacji ładowania karetek oraz dodatkowych miejsc parkingowych. Na czas remontu, mieszkańcy dostaną się do szpitala bocznym wejściem od strony ul. Szpitalnej.

– Obecnie trwają prace rozbiórkowe, zrywana jest posadzka cementowa, demontowane są balustrady i schody – informuje sekretarz powiatu, Iwona Hryniewiecka. – Ważnym elementem inwestycji będzie odnowienie elewacji budynku, a następnie naprawa pokrycia dachowego. Znikną zielone glony i zawilgocenia z blaszanych daszków. Zamontowana zostanie stalowa konstrukcja zadaszenia dla karetek wraz ze stacją ładowania. Budynek zyska nowe szklane balustrady z poręczami, co zdecydowanie poprawi estetykę.

W drugim przetargu, rozstrzygniętym w tym tygodniu, również zgłosiła się tylko spółka ZISICO. Za 998 tys. wykona montaż instalacji przeciwpożarowych systemów alarmowych, wymianę elektryki i drzwi. Na to wszystko wykonawca ma 8 miesięcy.

Napisz komentarz »