REKLAMA

Samorząd

Nie uchwalili podwyżek

Opublikowano 30 grudnia 2021, autor: bj

Wcześniej się nie naradzali i każdy zagłosował wedle uznania. W efekcie radni w Przewozie nie uchwalili dla siebie podwyżek.

Przeciwko uchwale w sprawie podwyżki diet zagłosowali radni gminy w Przewozie (23.12.). Zgodnie z projektem, przewodnicząca Rady Gminy miałaby zamiast 1 tys. 250 zł dostawać 1 tys. 400 zł, wiceprzewodniczący – 800 zł w miejsce dotychczasowych 650 zł, przewodniczący komisji – 700 zł (obecnie 500 zł), a radny – 600 zł (teraz 440 zł).

Gdy pod głosowanie wniosek poddała przewodnicząca Bogusława Szlachetka, nikt z radnych głosu nie zabrał. Wynik głosowania to 5 głosów przeciw, przy 4 za i 3 wstrzymujących się.

– Czyli projekt uchwały nie przeszedł – skwitowała z pewnym zaskoczeniem w głosie B. Szlachetka.

– Również byłem zaskoczony. Nie było wcześniej żadnych sygnałów od radnych – komentuje wójt Mariusz Strojny, który propozycje nowych stawek dla radnych wysuwał już na początku grudnia, podczas posiedzeń komisji. Wówczas też ne było uwag.

– Nie było rozmów o dietach przed sesją. Nie umawialiśmy się w żaden sposób. Każdy zagłosował zgodnie z własnym sumieniem. Ja się wstrzymałem. Uważam, że teraz jest trudny czas dla budżetu i zupełnie nieodpowiedni na podwyżki diet – komentuje Krzysztof Serwatka, przewodniczący komisji rewizyjnej.

Napisz komentarz »