REKLAMA

Samorząd

Święta będą na bogato

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: bj

Kto ma węża w kieszeni, a kto pracownikom nie żałuje? W Urzędzie Gminy w Żarach wypłacili nagrody dla pracowników.

Urzędnicy długo się zastanawiali i obliczali, ale przed świętami zdążyli. Pracownicy Urzędu Gminy w Żarach dostali nagrody.

– Kwestię nagród rozpatrywać mogliśmy dopiero około połowy grudnia. Najpierw należało przeanalizować budżet i przedstawić wójtowi ewentualne propozycje – wyjaśnia Barbara Karpowicz, skarbnik.

– Nie ukrywam, że te nagrody są sposobem na docenienie pracowników. Pieniądze dzielone są odpowiednio do poziomu zaangażowania w pracę i jakości wykonywania obowiązków. Dlatego każda kwota była rozpatrywana indywidualnie – mówi Leszek Mrożek, wójt.

Szerokim gestem

Było się nad czym zastanawiać, bo budżet nagród do skromnych nie należał. Poszło na nie 117 tys. zł dla 51 pracowników. W zestawieniu z bogatymi Żarami, gmina pieniędzy nie pożałowała. W żarskim Ratuszu pomiędzy grupę ponad dwukrotnie liczniejszą (128 pracowników) podzielono zaledwie o 30 tys. więcej, czyli 144 tys. zł.

Średnia nagroda w Urzędzie Gminy wyniosła 2 tys. 700 zł. I zgodnie z zapowiedziami wójta, najlepsi dostali znacznie więcej.

– Widełki nagród mieściły się w przedziale 1 tys. 400 zł – 5 tys. 800 zł – informuje B. Karpowicz.

Tu gmina też okazała się znacznie bardziej hojna – w mieście kwoty zawarły się pomiędzy 300 zł a 2 tys. 200 zł.

– Nagrody zostały wypłacone wszystkim pracownikom – na pracach interwencyjnych, na zastępstwie, dawnym pracownikom, a także pracownikom obsługi oraz wodociągów – kończy B. Karpowicz.

Napisz komentarz »