REKLAMA

Wasze sprawy

Będzie taniej za gaz

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: nk

Mieszkańcy wspólnot przy ul. Poznańskiej i Myśliwskiej w Żarach będą mieli obniżone rachunki za gaz. Pozostali muszą czekać.

Są pierwsze decyzje dotyczące obniżenia stawek za gaz dla żarskich wspólnot posiadających kotłownie gazowe.

 – Mam już decyzje dla wspólnot przy ul. Poznańskiej 15-21 i 23-25. Ceny nie wrócą jednak do poziomu sprzed podwyżki, bo również dla odbiorców indywidualnych ceny wzrosną od stycznia o ponad 50 proc. – mówi Arleta Janicka z biura zarządzania nieruchomościami Posesja.

Zarządca czeka na kolejne decyzje cofające podwyżki o ponad 120 proc., które spadły na mieszkańców wspólnot w październiku tego roku.

Dokładnie sprawdzają

– Podpisałem nową umowę dla wspólnoty przy ul. Myśliwskiej 6. Stawki są przywracane aż do tych z 2018 roku. Z tego, co wiem, we wszystkich moich wspólnotach podwyżki będą cofnięte, ale to wszystko trwa, bo PGNiG dokładnie sprawdza każdą wspólnotę, czy nie ma tam lokali użytkowych – mówi Jerzy Candekidis, który zarządza 10 wspólnotami, które mają kotłownie gazowe. 

 Przypomnijmy, że przeciętny mieszkaniec żarskiej wspólnoty mieszkaniowej, w której są kotłownie gazowe, miał zapłacić więcej o 150 do 300 zł czynszu miesięcznie. Było to związane z ogromnymi podwyżkami cen gazu dla wspólnot mieszkaniowych. Zarządcy przerzucili  podwyżki na mieszkańców, podnosząc im zaliczki na ogrzewanie gazem o ponad 100 proc.

– Pobrane zaliczki pójdą na poczet kolejnych rozliczeń – dodaje J. Candekidis.

Napisz komentarz »