REKLAMA

Samorząd

Urzędnicy świętują

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: jb

Wigilię jako dzień wolny od pracy ma większość urzędników w naszym regionie.

Prawie wszyscy korzystają z tego, że pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia wypada w sobotę (25.12.), więc należy się im za to dodatkowy dzień wolny w tygodniu. Odbierają go w Wigilię właśnie.

Z tego powodu jutro (piątek, 24 grudnia) nieczynny będzie żarski Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Żary oraz urzędy w Jasieniu, Lipinkach Łużyckich, Łęknicy, Tuplicach, Trzebielu, Brodach i Jasieniu.

Spraw nie załatwimy również w Urzędzie Miasta w Żaganiu, żagańskim Starostwie Powiatowym i Urzędzie Gminy Żagań, a także w urzędach w Iłowej, Gozdnicy, Wymiarkach, Szprotawie, Brzeźnicy, Niegosławicach.

Będą w pracy krócej

Do pracy pójdą za to urzędnicy w Lubsku, którzy wolne odbiorą w poniedziałek, 27 grudnia, więc wtedy Urząd Miasta będzie nieczynny.

Wigilia dniem pracy będzie także dla urzędników w Małomicach.

– Burmistrz nie wyznaczała jednego dnia wolnego dla wszystkich, każdy może odebrać go w dowolnym terminie – tłumaczy Wincenty Chłostowski, sekretarz gminy.

Zarówno w Małomicach, jak i Lubsku trzeba się jednak liczyć z tym, że godziny pracy w Wigilię zostaną skrócone.

Pocałujesz klamkę

W Wigilię nie pracują też urzędnicy z innych instytucji. Nieczynne będą oba Powiatowe Urzędy Pracy – w Żarach i Żaganiu. Dzień wolny jest także w Sądzie Rejonowym w Żarach i Żaganiu. Interesantów nie będzie przyjmować także oddział ZUS w Żarach.

komentarz »
  1. Gość 25 grudnia 2021 18:37 - Odpowiedź

    Byłem urzędnikiem państwowym i nie przypominam sobie żebym brał ( wykorzystywał bo się należy) dzień wolny. Nas stać żeby świętować !

Napisz komentarz »