REKLAMA

Samorząd, Sport

Pół miliona dla klubów

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Na przyszły rok burmistrz Żagania zaplanował 500 tys. zł dotacji na sport. Z tej puli, w pierwszym konkursie, który już został ogłoszony, kluby otrzymają do podziału 308 tys. zł.

Najwięcej, bo 137 tys. zł, pójdzie na szkolenie oraz rozgrywki dziecięce i młodzieżowe w piłce nożnej, 80 tys. zł – w piłce ręcznej, 22 tys. zł – w lekkiej atletyce, 18 tys. zł – w sportach walki, 14 tys. zł – w sportach wodnych, 12 tys. zł – w tenisie stołowym, 8 tys. zł – w piłce siatkowej, 7 tys. zł  – w sportach siłowych. Reszta to pula na stypendia dla piłkarzy MKS Czarni Żagań oraz siatkarzy WKS-u Sobieski Żagań. Kluby oferty mogą składać do 6 stycznia.

Radni dyskutowali o tym na wtorkowej komisji oświaty (21.12.). 

– Czy ten podział był konsultowany z klubami? – dociekał radny Tomasz Nowak.

– Braliśmy pod uwagę liczbę zawodników w danych klubach i dyscyplinach – odparła Kinga Komar, naczelniczka wydziału kultury, sportu i promocji w Urzędzie Miasta.

– Dlaczego jest taka duża różnica między dotacją 80 tys. zł dla piłki ręcznej a 8 tys. zł dla piłki siatkowej? – drążył radny Stanisław Kucab

– Od tego sezonu działa sekcja dziewcząt w piłce siatkowej, w ramach WKS-Sobieski. Jeśli będzie taka konieczność, wesprzemy ją z puli na promocję miasta  – zapewniła naczelniczka.

 

 

 

 

 

Napisz komentarz »