REKLAMA

Sport

Dream Team w Stali Jasień

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Walcząca o awans do okręgówki Stal Jasień wzmacnia skład. Zimą do drużyny mają dołączyć tak mocni zawodnicy jak były reprezentant Polski, Łukasz Garguła czy Łukasz Budzyński, bramkarz Czarnych Żagań.

Beniaminek klasy A był rewelacją rundy jesiennej. Pierwszą część sezonu zakończył na drugim miejscu, przegrywając tylko raz, z liderem – Deltą Sieniawa Żarska 3:5. W kolejnych meczach obie drużyny szły łeb w łeb. Wszystkie mecze wygrywały różnicą kilku bramek. Szkopuł w tym, że do okręgówki awansuje tylko jedna.

– Tracimy do Delty tylko trzy punkty. Myślę, że o awansie rozstrzygnie pierwszy wiosenny mecz rundy rewanżowej w Sieniawie Żarskiej. Aby przeskoczyć Deltę w tabeli, musimy wygrać go różnicą co najmniej trzech bramek. Wtedy będziemy mieć lepszy bilans i wskoczymy na pierwsze miejsce – mówi Mariusz Sierko, prezes Stali. – To jest możliwe, ale musimy wzmocnić obronę i wymienić bramkarza. W 12 meczach rundy jesiennej straciliśmy 17 goli, z tego część w głupi sposób. Jeśli myślimy o awansie, wiosną nie możemy pozwolić sobie na taką grę. O ile formacja pomocy i ataku dobrze funkcjonowały, o tyle defensywa budzi wiele zastrzeżeń.

 

Posiłki z Żagania i Gubina

Dlatego Stal już rozmawia z kilkoma doświadczonymi zawodnikami. Bliski przejścia do wicelidera klasy A jest Łukasz Budzyński, pierwszy bramkarz czwartoligowych Czarnych Żagań. Obroną drużyny z Jasienia ma dyrygować doświadczony 36-letni Jakub Jasiński, który w ostatnich latach był filarem Cariny Gubin. 

– Liczymy również na przyjście byłego reprezentanta Polski, zawodnika GKS- u Bełchatów oraz Wisły Kraków, Łukasza Garguły – dodaje Sierko. – Wszystko zależy od tego, czy Łukasz zdecyduje się na zabieg po dawnej kontuzji, czy nie. To byłoby kolejne duże wzmocnienie drużyny.

W klubie testowani mają być: młodszy brat Leszka Jagodzińskiego, Adrian (grał m.in. w KP Tomaszowo) oraz zawodnik czwartoligowej Syreny Zbąszynek, Gracja Lewicki. W  planach jest 6 spotkań kontrolnych, m.in. z ŁKS-em Łęknica, Unią Kunice oraz Pogonią Świebodzin.  Stal zachowa swój trzon: zostaną takie asy jak Wojciech Okińczyc, Krzysztof Wierzbicki, Albert Cipior czy Bartłomiej Toczaniuk.  

– Interesuje nas tylko awans do okręgówki. Zrobimy wszystko, aby zbudować fajny futbol w Jasieniu. Marzy mi się IV liga i derby z Promieniem Żary – dodaje prezes Stali, który jest zarazem głównym sponsorem klubu.

Napisz komentarz »