REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Okradł go fałszywy policjant

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Stracił oszczędności swojego życia. Mieszkaniec Szprotawy zaufał obcemu człowiekowi, który go okradł.

Do 67-letniego mieszkańca Szprotawy zadzwonił mężczyzna. Podał się za funkcjonariusza policji i poinformował szprotawianina, że jego pieniądze są zagrożone. Ostrzegł, że w każdej chwili może zostać okradziony. Zapewniał go przy tym, że jego mieszkanie jest cały czas obserwowane przez policjantów, a jeden z nieumundurowanych funkcjonariuszy przyjdzie, aby zabezpieczyć pieniądze, które po całej akcji zostaną mu zwrócone. Mężczyzna spakował wszystkie oszczędności, jakie miał, w złotówkach i w euro, a następnie przekazał nieznanemu mężczyźnie.

– Jak się po chwili okazało, padł ofiarą oszustwa i stracił ponad 56 tysięcy złotych – informuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, pełniący obowiązki oficera prasowego KPP Żagań.

Policjanci z komisariatu w Szprotawie poszukują mężczyzny podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Poprosili „Regionalną” o publikację portretu pamięciowego oszusta. 

– Poszukujemy mężczyzny w wieku około 30 lat, wzrostu około 160 centymetrów, średniej budowy ciała,. Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami w Szprotawie pod numerem telefonu 477937529 lub 112 – dodaje Szlachetko.  – Przypominamy przy okazji, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Gdy ktoś podający się za funkcjonariusza tego od nas wymaga, należy przerwać połączenie i zadzwonić na numer alarmowy 112, a także poinformować swoich najbliższych.

Napisz komentarz »