REKLAMA

Sport

Tak nas doceniła

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: nk

Brydżyści Sokoła Żary dostali 300 zł nagrody od Danuty Madej, burmistrza miasta za awans do drugiej ligi brydża sportowego. Pieniędzy na grę w wyższej klasie rozgrywkowej już nie dostali i musieli oddać miejsce innej drużynie.

W Żarach w brydża gra około 40 osób. Większość z nich to członkowie Sokoła Żary. Najlepsza drużyna z klubu w składzie: Krzysztof Beyga, Stefan Kubies, Bogumił Olszewski, Krzysztof Sinicki, Stanisław Stefański i Sławomir Żubrycki uzyskała awans do rozgrywek II ligi brydża sportowego. Za sukces, brydżystów postanowiła wyróżnić Danuta Madej, burmistrz Żar, które przyznała im nagrodę – 300 zł.

– Byłem przekonany, że zawodnicy dostaną po 300 zł od burmistrza, więc żartowałem żeby wybrali sobie buty na zimę, bo dostaną nagrodę. Okazało się, że dostali 300 zł, ale na 6 osób – mówi Tadeusz Płóciennik, radny miejski, brydżysta.

Nie wystartowali

Brydżyści nagrodę dostali, ale w rozgrywkach drugiej ligi nie wystartowali.

– Nie mieliśmy wystarczająco pieniędzy, żeby zgłosić drużynę do rozgrywek drugiej ligi. To się wiązało z kilkudniowymi wyjazdami na zawody, a na to Sokoła nie było stać – dodaje T. Płóciennik. Tym samym drużyna gra ponownie w rozgrywkach trzeciej ligi i liczy na powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu. 

Napisz komentarz »