REKLAMA

Samorząd

Podnieśli wójtowi

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: jb

Ponad 15 tys. zł będzie zarabiać wójt Wymiarek Lech Miszewski.

Radni z gminy Wymiarki jako jedni z ostatnich w powiecie żagańskim uchwalili wójtowi nowe wynagrodzenie. Związane jest ono z podniesieniem stawki minimalnej, jaką może zarobić samorządowiec, a która została poniesiona przez rząd.

Do tej pory wójt zarabiał 9 tys. 850 zł miesięcznie. Może liczyć na podwyżkę rzędu 5 tys. 726 zł. Na jego wynagrodzenie składać się będzie teraz 8 tys. 200 zł pensji zasadnicze (do tej pory było to 4 tys. 700 zł). Dodatek funkcyjny wyniesie 2 tys. 520 zł, a dodatek specjalny 3 tys. 216 zł. Za wysługę lat, wójt ma też doliczone 20 procent pensji zasadniczej, czyli 1 tys. 640 zł. Łącznie daje to 15 tys. 576 zł miesięcznego wynagrodzenia.

Wynagrodzenie, choć uchwalone już w grudniu, należy się wójtowi od sierpnia. Co oznacza, że należy mu się także 22 tys. 904 zł wyrównania za poprzednie cztery miesiące.

Radni nową pensję przyznali wójtowi podczas sesji w czwartek, 16.12., bez żadnej dyskusji. Zatwierdzono najniższe możliwe wynagrodzenie, jakie należy się wójtowi przy jego stażu pracy. -Dyskutowaliśmy w sprawie tego wynagrodzenia na komisjach jeszcze przed sesją.To jest mała gmina, my oszczędzamy na wszystkim, więc nie ma potrzeby, żeby wójt zarabiał więcej. To i  tak są już godne pieniądze, więc nie było potrzeby, żeby jeszcze podnosić te stawki – mówi wójt Lech Miszewski.

Napisz komentarz »