REKLAMA

Kultura, Oświata

Mistrzowski Miłosz

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: jb

Miłosz Mesjasz z Iłowej wywalczył tytuł mistrza kraju w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Miłosz uczy się w maturalnej klasie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Od lat działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie i to właśnie ją i województwo dolnośląskie reprezentował podczas mistrzostw. Konkurs organizuje Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie. Finał rozegrano 18 grudnia. Najpierw 25 finalistów w każdej kategorii wiekowej wyłoniono w krajowych eliminacjach. Finał – czyli indywidualne odpowiedzi na pytania – rozgrywano w formie on-line. Trzeba było wykazać się rozległą wiedzą z historii pożarnictwa, po prewencję i najnowszy sprzęt będący na wyposażeniu straży pożarnej.

Miłosz w konkursie bierze udział od 6 lat i ma na swoim koncie tytuł mistrza kraju na poziomie szkół podstawowych. Teraz dołożył tytuł mistrzowski w najwyższej kategorii – szkół ponadpodstawowych. Zawodników z Ruszowa do zawodów przygotowuje Rafał Mesjasz, prywatnie tata Miłosza.

Napisz komentarz »