REKLAMA

Sport

Mają sukcesy

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisali się tenisiści stołowi z żagańskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentacja żagańskiej Piątki najpierw jak burza przeszła przez eliminacje miejskie, a następnie – powiatowe. Jako najlepsza szkoła w powiecie żagańskim znalazła się w finale wojewódzkim igrzysk, rozegranych w Drzonkowie, gdzie o medale rywalizowało 16 drużyn z całego województwa lubuskiego.  Drużyna chłopców zajęła czwarte miejsce,o zaledwie punkt  przegrywając walkę brązowy medal. Reprezentacja dziewcząt zajęła piąte miejsce. Szkołę reprezentowali: Gabriel Balic, Dawid Dębski, Szymon Wojciechowski, Fabian Kowalewski, Magdalena Cisek i Julianna Zaciek.

– Wielkie brawa dla dziewcząt i chłopców za wygranie miejskiego i powiatowego szczebla igrzysk, a następnie udany start w finale wojewódzkim – mówi trener reprezentacji SP nr 5, Andrzej Michalak. – Szczególnie tenisiści byli o krok od brązowego medalu. Zabrakło im zaledwie jednego punktu, aby stanąć na podium. Ten wynik potwierdza, że zarówno w Żaganiu i powiecie żagańskim nasza Piątka jest najlepsza w tenisie stołowym.

Napisz komentarz »