Bez szans z liderem

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piątej porażki doznali piłkarze Mundialu Żary halowi w II lidze. Tym razem ulegli 4:9 faworytowi rozgrywek – drużynie Futsal Club Pyskowice.

W zaległym meczu 2. kolejki gospodarze zaliczyli mocne uderzenie, prowadząc 4:0 już po 12. minutach. Żaranie nie zamierzali się tak łatwo poddać. W niespełna trzy minuty zdobyli dwa gole, za sprawą Damiana Adamowicza (w 15 i 17. min). Mundial doprowadził do 4:2 i miał ogromną szansę na bramkę kontaktową, ale nie wykorzystali rzutu karnego.  – Gdybyśmy zdobyli gola na 3:4, kto wie, jak potoczyłby się ten pojedynek. Niestety, nasi piłkarze grali nierówno. Dobre momenty przeplatali z kiepskimi – mówi Jacek Mondorowicz, prezes Stowarzyszenia Amatorskiej Piłki Nożnej Mundial. – Żaranie fatalnie weszli w drugą połowę. Szybko stracili trzy gole w ciągu pięciu minut i było po meczu. Przy stanie 2:9, rozmiary porażki zmniejszył Jakub Księżniak, strzelając dwa gole w końcówce meczu (38 i 39. min.).

Z pięcioma porażkami Mundial zamyka tabelę II ligi. – Większość naszych piłkarzy nie grała nigdy w ligowych rozgrywkach futsalu. W tym sezonie zbierają doświadczenie, które wierzę, że zaprocentuję w kolejnym sezonie – dodaje  Mondorowicz.

Nowy Rok żarscy  piłkarze zaczną od mocnego uderzenia. W Trzech Króli (6 lutego) zagrają mecz 1/32 Pucharu Polski z ekstraklasowym zespołem Clearex Chorzów – jedną z najbardziej utytułowanych drużyn futsalowych w kraju.