REKLAMA

Sport

Powroty w Czarnych

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wojciech Wypych i Jakub Pinkowski zasilą tej zimy Czarnych Żagań, których wiosną czeka ciężka batalia o ligowy byt w IV lidze.

Piłkarze odpoczywają od gier od 17 grudnia. Do treningów wrócą 10 stycznia. Czwartoligowy klub przeżywał ciężkie chwile, gdy zespół opuściło aż ośmiu podstawowych piłkarzy, którzy jako żołnierze wyjechali bronić polskiej granicy z Białorusią. Czarni chcieli przełożyć cztery ostatnie jesienne mecze na wiosnę, ale Lubuski Związek Piłki Nożnej się na to nie zgodził. Czarni przegrali je, spadając o kilka pozycji w dół tabeli. W 17 meczach rundy jesiennej zgromadzili 18 punktów i w oczy zagląda im widmo spadku do klasy okręgowej.

– Zamiast spokoju, czeka nas ciężka walka o utrzymanie się w lidze. No i niepewna sytuacja w kadrze, bo przecież wiosną nasi podstawowi zawodnicy również mogą pełnić służbę na wschodniej granicy – mówi trener Czarnych, Artur Sobczyk. – Piłkarze, którzy są zawodowymi  żołnierzami to  60 procent naszej siły. W tej sytuacji musimy zadbać o wzmocnienia, na wypadek gdyby służba na Wschodzie  się przedłużyła. Do drużyny dołączą dwaj znani żagańskim kibicom piłkarze. Z Iskry Małomice wraca do Żagania Wojciech Wypych, z Twardego Świętoszów – Jakub Pinkowski. Wierzę, że obaj pomogą nam w walce o ligowe punkty i zwiększą rywalizację w drużynie.

W planie jest siedem zimowych  sparingów: z Budowlanymi Lubsko, Unią Kunice, Pogonią Przyborów, Alfą Jaromirowice, Odrą Bytom Odrzański, Leśnikiem Osiecznica i Apisem Jędrzychowice.

Napisz komentarz »