REKLAMA

Sport

Wigilia u Sokolanek

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Wigilia u sportowców Sokoła Żary była w tym roku wyjątkowo udana. Z jednej strony smaczne potrawy i świąteczna atmosfera, z drugiej – powody do dumy z osiągniętych wyników w Lubuskiej Lidze Piłki Ręcznej oraz II lidze brydża sportowego.

To był bardzo udany rok dla Sokoła. Juniorki młodsze i młodziczki wywalczyły dwa medale w Lubuskiej Lidze w Piłce Ręcznej, z kolei brydżyści awansowali do II ligi. Sokół wzbogacił się o trzecią sekcję – koszykówki, która z powodzeniem zadebiutowała w III lidze. W restauracji „Lew” była okazja podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

– Podziękowaliśmy sportowcom wszystkich trzech sekcji za udany, pełen sukcesów sezon, mimo bardzo skromnej pomocy Urzędu Miasta, który na tegoroczną działalność ponad 60 sportowców przeznaczył 27 tys. zł – mówi Tadeusz Płóciennik, wiceprezes Sokoła.  – Dodam, że nasze tegoroczne wydatki na szkolenie młodzieży, start w czterech ligach zamknął się kwotą dwukrotnie wyższą, bo ponad 50 tys. zł. Braki uzupełniliśmy składkami członkowskimi, datkami od sponsorów i starostwa. Spotkanie mogliśmy zorganizować dzięki projektowi sfinansowanemu przez Narodowy Instytut Wolności, przy wsparciu prof. Jacka Kurzępy.

Napisz komentarz »