REKLAMA

Sport

Idą po awans!

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Znakomicie spisali się tenisiści z Łęknicy w pierwszej rundzie IV ligi. Z kompletem dziewięciu zwycięstw UKS TEJA jest liderem rozgrywek i pewnie zmierza po awans do III ligi.

Łękniczanie samodzielnie prowadzą w tabeli z dorobkiem 18 punktów i rewelacyjnym stosunkiem setów 90 do 15. Nad drugą i trzecią drużyną mająk już cztery punkty przewagi, będąc o krok od awansu do III ligi. W drugiej rundzie rozgrywek, która rozpocznie się po nowym roku, nastąpi podział na dwie grupy – A i B, gdzie drużyny z miejsc 1-5 będą rywalizowały między sobą o awans do III ligi, zaś drużyny z miejsc 6-10 będą bronić się przed spadkiem z IV ligi. Łękniczanie nie ukrywają, że interesuje ich tylko awans do III ligi. Przed sezonem drużyna znacząco się wzmocniła.

– Z niemieckiej ligi regionalnej wrócił do zespołu doświadczony Przemysław Iwuć, który w ostatnich latach grał w SV Stahl Krauschwitz. Z żarskiej drużyny dołączyli do nas Hubert Borusiewicz i Bartosz Kłudkowski – mówi Bartłomiej Maracz. – Bardzo chcielibyśmy awansować do III ligi. Liczymy, że runda rewanżowa będzie równie udana jak ta jesienna.

Napisz komentarz »