REKLAMA

Kronika policyjna

Na haju i bez prawka

Opublikowano 23 grudnia 2021, autor: bj

Pędził przez miasto, za nim radiowóz. Był naćpany, miał przy sobie narkotyki, za to nie miał prawa jazdy.

Kierowcę volkswagena polo, który jechał przez Żary, chciał sprawdzić policyjny patrol, tuż przed godz. 3 nad ranem, we wtorek, 14.12. Dlatego ruszyli za nim na kogutach i syrenach. Mężczyzna siedzący za kierownicą ani myślał się poddać i dodał gazu. Najpierw pędził przez miasto z siedzącym mu na ogonie radiowozem, w końcu zahamował tuż obok budynku przy ul. Witosa 4. I zaczął uciekać na piechotę.

– Obudził mnie hałas. Pisk opon i sygnał radiowozu. Zauważyłam samochód przed naszym domem i chłopaka, który z niego wybiegł. Zaraz zaczęli gonić go policjanci. Po chwili przyprowadzili skutego. Potem jeszcze z godzinę stali, zanim zabrali i jego, i ten samochód – opowiada mieszkanka budynku.

Meta i maryśka

Jak się okazało, kierowca miał sporo powodów, by nie poddać się kontroli. Był podejrzanie pobudzony.

– Podczas przeszukania policjanci w jego kieszeniach znaleźli zielony susz i tabletki. Całość została zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych. Zachowanie 31-letniego mieszkańca powiatu żarskiego wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Przeprowadzony test wykazał metamfetaminę oraz marihuanę. Od mężczyzny została też pobrana krew. W dodatku 31-latek miał cofnięte prawo jazdy i 5 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet 5-letnia odsiadka.

Napisz komentarz »