REKLAMA

Kultura, Oświata

Zakażeni w szkołach

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: jb

Całą Szkołę Podstawową nr 2 w Żaganiu trzeba było zamknąć już od piątku, 17 grudnia.

W tygodniu najpierw na kwarantannie do końca tygodnia były klasy 3a, 4a i 4b po zakażeniu nauczyciela. W czwartek (16.12.) zapadła decyzja o nauce zdalnej dla całej szkoły już od piątku.

– Pojawiło się dużo zakażeń wśród pracowników obsługi. Łącznie zachorowało 6 pracowników, w tym osoby sprzątające oraz zatrudnione w kuchni.  Dlatego sanepid zasugerował, żeby nauczanie zdalne wprowadzić wcześniej. Na zajęciach w szkole pozostają tylko dzieci z zerówki – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta. – To pierwszy taki przypadek, jeżeli chodzi o zachorowania wśród obsługi. Do tej pory jeżeli chorowali, to były to raczej pojedyncze przypadki, nigdy tyle osób jednocześnie – dodaje.

W ubiegłym tygodniu nauczanie zdalne miały wszystkie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3, oprócz klasy trzeciej. Gdy pozostali wrócili na zajęcia do szkoły, w tym tygodniu na kwarantannę przeszła klasa trzecia właśnie po zakażeniu u ucznia. Kwarantanna obowiązuje ich do 17.12.

W Szkole Podstawowej nr 1 aż trzy klasy: 7b, 8a, 8c miały kwarantannę tylko w poniedziałek, 13 grudnia, bo wyliczono im ilość dni od ostatniego kontaktu z zakażonym nauczycielem.

W Szkole Podstawowej nr 7 naukę zdalną do 16 grudnia miała klasa  2b.

Od poniedziałku, 20 grudnia do 9 stycznia wszystkie szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, zgodnie z decyzją rządu.

Napisz komentarz »