REKLAMA

Sport

Basen dla zaszczepionych

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: nk

Ograniczenia dla grup szkolnych oraz dla osób niezaszczepionych na żarskim basenie Wodnik. A wszystko z powodu pandemii.

Tylko do godz. 14.30 z żarskiego basenu mogą korzystać grupy szkolne. Po tej godzinie nie ma wstępu dla grup zorganizowanych.

– W związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd musieliśmy ograniczyć zajęcia grup zorganizowanych w godzinach popołudniowych, bo z basenu nie mogliby korzystać pozostali mieszkańcy – tłumaczy Bogdan Kępiński, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach.

Z paszportem

Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

– Pierwsze 40 osób wchodzi na basen bez okazywania paszportów covidowych. Kolejne osoby, które będą chciały wejść na pływalnię, muszą okazać dokumenty potwierdzające szczepienie lub że są ozdrowieńcami. W innym przypadku będą musieli poczekać, aż liczba osób na basenie będzie mniejsza od wyznaczonych limitów – dodaje B. Kępiński.

Odwołanie zajęć dla dzieci szkolnych oburzyło rodziców, którzy za naukę pływania płacą za rok szkolny z góry.

– Zajęcia będą mogły być odrobione w późniejszym terminie – zapewnia B. Kępiński.

Pływalnia Wodnik jest dotowana z budżetu miasta. Rocznie jej utrzymanie kosztuje około 3 mln zł. Wpływy z biletów w okresie, gdy nie ma ograniczeń, wynoszą od 80 do 100 tys. zł miesięcznie. Tym samym mieszkańcy Żar dopłacają do utrzymania pływalni niemal 2 mln zł rocznie.

Napisz komentarz »