REKLAMA

Sport

O krok od wygranej

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Bardzo blisko wygranej byli żagańscy siatkarze w Lęborku. Ostatecznie po dramatycznym boju WKS Sobieski uległ Treflowi 2:3 (24:26, 25:27, 25:16, 25:15, 20:22).

Drużyna Trefla to jedna z najsłabszych ekip w lidze. Walczący o ligowy byt żaganianie bardzo chcieli z nią wygrać, aby poprawić sytuację w tabeli. Udało się to tylko połowicznie, bo z Lęborka przywieźli tylko jeden punkt, choć mogli zgarnąć komplet.

– To był mecz do wygrania, mieliśmy rywala w garści, ale popełniliśmy zbyt dużo błędów. Zarówno w dwóch pierwszych setach, jak i tie-breaku. Szkoda – mówi Hubert Mańko, przyjmujący Sobieskiego. – W meczu zagraliśmy osłabieni brakiem Jedlińskiego, Odwarznego i Gajowczyka. Ale na tegoroczne wyniki składa się też brak systematycznych treningów i ciągłe wyjazdy czołowych zawodników, którzy jako żołnierze zawodowi mają służbę na granicy polsko-białoruskiej.

W najbliższą sobotę, 18 grudnia, Sobieski miał zagrać rewanżowy mecz 12. kolejki w Poznaniu z Energetykiem Enea. Spotkanie zostało odwołane na prośbę Sobieskiego, z powodu absencji kilku zawodników, którzy wyjechali na Wschód.

Napisz komentarz »