REKLAMA

Kultura, Oświata

Do kościoła na kolędę

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: jb

W tym roku księża również nie odwiedzą nas w domach z tradycyjną wizytą duszpasterską.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze przygotował już zasady tegorocznej kolędy.

– Kuria już przekazała proboszczom informacje na temat kolędy. Ona będzie w zasadzie w takiej formie, jak w ubiegłym roku. Będą to spotkania kolędowe organizowane w kościołach przez proboszczów w kilku terminach, w zależności od wielkości parafii. Wierni będą mogli przychodzić podzieleni ulicami, wioskami czy w innych grupach – mówi ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii.

Ksiądz może odwiedzić rodzinę w domu, np. w przypadku poświęcenia nowego budynku, wizyty u osoby chorej, ale tylko na zaproszenie.

– Może też przyjść do innych rodzin, ale wyłącznie na wyraźne zaproszenie wiernych. Każdy proboszcz będzie ogłaszał, w jakiej formie należy wystosować takie zaproszenie – dodaje. ks. Sapieha.

W praktyce, w kościołach w poszczególne dni wyznaczane będą msze, na które będzie można wybrać się całymi rodzinami. Oczekiwaną wizytę księdza w domu należy zgłosić wcześniej.

Przykładowo, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach już ustalono, że by zaprosić księdza na wizytę w domu, należy wcześniej pobrać druczki wyłożone przy wyjściu z kościoła, a potem wypełnione złożyć do koszyczka.

W parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żarach także wyłożone są karteczki z zaproszeniami. Należy je potem dostarczyć do końca roku w zakrystii, kancelarii lub wyłożyć na tacę. Zaproszenia do końca roku przyjmowane są także w parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach.

Napisz komentarz »