REKLAMA

Polityka

Lewica wybrała

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Tadeusz Wołoszyn został nowym przewodniczącym „Nowej Lewicy” w powiecie żagańskim.

T. Wołoszyn jest emerytowanym żołnierzem i radnym trzech kadencji w Żaganiu. Od 28 lat działa w żagańskiej lewicy, ostatnio był przewodniczącym miejskiego koła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W wyborach nowych władz powiatu Nowej Lewicy (SLD tworzą ją z ugrupowaniem Wiosna), we wtorek, 14 grudnia, był jedynym kandydatem na przewodniczącego. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Telera, który był przewodniczącym powiatowych struktur SLD (a ostatnio Nowej Lewicy) od 13 lat.

– 30 lat budowałem i kierowałem lewicą w powiecie. Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny.  Tym bardziej, że zdrowie coraz bardziej szwankuje – mówi „Regionalnej” Z. Teler.

T. Wołoszyn zaznacza, że będzie chciał odmłodzić partię.

– Dziś średnia wieku naszych członków wynosi około 60 lat. Oczywiście, są wyjątki, jak choćby nasz radny miejski, Grzesiu Kuźniar. Wierzę, że zachęci młodych do wstępowania w nasze szeregi – mówi. – Celem nowego zarządu będzie też przygotowanie Nowej Lewicy do wyborów samorządowych za dwa lata. Chcemy mieć więcej przedstawicieli w radach miast i gmin.

W zarządzie powiatu znaleźli się ponadto: Jan Kotzbach, emerytowany przedsiębiorca i prezes OSP Konin Żagański, Ryszard Żmuda, szprotawski przedsiębiorca (obaj zostali wiceprzewodniczącymi zarządu), Julian Jankowski, emeryt i były przewodniczący Rady Miasta w Szprotawie (został sekretarzem) oraz Mieczysław Gaweł z Żagania.

Następcą Wołoszyna w żagańskim kole Nowej Lewicy ma zostać G. Kuźniar.

komentarz »
  1. Gościu 21 grudnia 2021 18:48 - Odpowiedź

    Już się nowa konstytucja na czerwono pisze ! Redagują ją pospołu starzy towarzysze ! A gdy skończy się kadencja dojdziemy do celu i się obudzimy z ręką w PRL – u ! Hej, ha, raz dwa no wszystko cacy ! Składki w partii opłacone a reszta na tacy !

Napisz komentarz »