REKLAMA

Gospodarka

Taniej, ale nadal drogo

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: jb

W ostatnim tygodniu kierowcy mogą trochę odetchnąć od wysokich cen paliw. Jednak nie za głęboko, bo za litr najtańszej benzyny nadal trzeba zapłacić blisko 6 zł.

Na koniec listopada cena za litr najtańszej benzyny w regionie sięgała już nawet 6,20 zł. Średnio za jeden litr trzeba było zapłacić 6,08-6,14 zł. Baryłka ropy kosztowała nawet rekordowe 80 dolarów.

Wtedy premier zapowiedział rządowy pakiet antyinflacyjny, który przez zmianę opłat za komponenty paliwa, pozwoli obniżyć stawki. Spadki można obserwować w kolejnych dniach. Do kwot poniżej 5 zł, jakie były jeszcze na początku bieżącego roku jednak nadal nam daleko.

W Żarach najtaniej litr benzyny Pb95 i olej można kupić za 5,89 zł. Choć większość stacji w mieście oferuje stawkę 5,99 zł za litr. Cena gazu waha się już od 3,27 do 3,33 zł.

W Żaganiu jest mniejsza rozbieżność. Stacje w centrum oferują najtańsze paliwo w cenie 5,94 zł za litr, na pozostałych stacjach stawki mogą różnić się do około 5 groszy. Tankowanie LPG to już wydatek rzędu 3,45 zł za litr. A olej napędowy kosztuje 5,98 zł/l.

Jest jeszcze nadzieja dla tych, którzy np. na święta wybierają się w dłuższą trasę, ale też dla tych, którzy dużo jeżdżą codziennie. Rząd przygotowuje pakiet antyinflacyjny, jego skutki mamy odczuć do 20 grudnia. Obniżka ma sięgnąć kolejnych maksymalnie 30 groszy, średnio do stawki 5,80 zł za litr.

Napisz komentarz »