Agros na medal

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Udanie zaprezentowali się wychowankowie żarskiego Agrosu w zawodach II Wrestling Cup w Gorzowie Wlkp., zdobywając cztery medale.

Na macie rywalizowali zawodnicy 18 ekip z Polski, Niemiec i Holandii. Poczynaniom fajterów przyglądał się brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu, Damian Janikowski. W zawodach świetnie zaprezentowali się wychowankowie Macieja Korochody z Agrosu. Najlepszym zawodnikiem turnieju ekip polskich został Oskar Jedut, zwycięzca kategorii do 46 kg. Srebro wywalczył Oskar Bazak w wadze do 68 kg. Brązowe medale – Sebastian Piegoński (52 kg) i Wiktor Błaszczyk (85 kg).

– Medal Sebastiana to niespodzianka, ale zbudowana na skutecznych technikach. Z kolei Wiktor Błaszczyk potwierdził, że jest zawodnikiem, na którego zawsze możemy liczyć – ocenia trener.

Bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy w żarskiej ekipie Szymon Opala, który walkę o strefę medalową przegrał przy remisie z utytułowanym zawodnikiem gospodarzy, Antkiem Pankowskim. Piąte miejsca wywalczyli Paweł Liberacki i Tomasz Maślanka. Ten pierwszy w walce eliminacyjnej pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski młodzików, Jakuba Adamskiego z Lubska. Z kolei Wiktor Terpiński pokazał, że ma już blisko do walk o medale.