REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

5 tysięcy nagrody za skradzione auto

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: bj

Wypożyczył samochód i nie oddał. Był słupem albo posłużył się lewymi dokumentami. Właściciel wypożyczalni wyznaczył nagrodę za pomoc w odnalezieniu auta.

O kradzieży volkswagena caddy 4 informuje Przemysław Toporowski, właściciel firmy TR Cars z Żar. Doszło do tego we wtorek, 14.12.

– Auto zostało wypożyczone kilka dni wcześniej. Miało wrócić po południu we wtorek, 14 grudnia, o godz. 17. Ale godzinę wcześniej, czyli o 16, został zagłuszony sygnał lub wycięty nadajnik GPS – mówi P. Toporowski.

 Jak się okazało, według tego, co zarejestrował GPS, wypożyczone auto najpierw było w Szprotawie. Potem stało zaparkowane pomiędzy blokami przy ul. Cichej w Nowej Soli. Natomiast w dniu zaplanowanego zwrotu wyjechało z miasta i dotarło do miejscowości Rejów (gmina Nowe Miasteczko, powiat nowosolski).

– Tam właśnie był ostatni sygnał – wyjaśnia P. Toporowski.

Właściciel TR Cars podejrzewa, że osoba, która wypożyczyła auto, posługiwała się sfałszowanymi dokumentami albo była tak zwanym słupem.

– Wylegitymował się zarówno dowodem osobistym, jak i prawem jazdy. Policja jednak sprawdziła adres i taka osoba pod nim nie przebywa – dodaje P. Toporowski. I przyznaje, że podobne sytuacje już miały miejsce. – To trzeci taki przypadek. Dwa razy auta się znalazły. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie – dorzuca P. Toporowski.

Jest zdeterminowany, by odnaleźć swoją własność. Numer rejestracyjny pojazdu to FZ 6617P, auto pochodzi z 2018 r. Ma naklejoną jaskrawozieloną reklamę firmy. Ma delikatne uszkodzenia – wgniecenie na przednim lewym błotniku i wyłamany klosz tylnej lewej lampy.

P. Toporowski wyznaczył 5 tys. zł nagrody dla osoby, która wskaże, gdzie znajduje się samochód.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, powinny się kontaktować pod nr tel. 787 171 562 lub z Komendą Powiatową Policji w Żarach (nr tel. 47 794 12 11).

Napisz komentarz »