REKLAMA

Aktualności, Sport

Laury dla najlepszych, dar dla dzieci

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: bj

Nagrodzili najlepszych hodowców gołębi i zbierali pieniądze dla wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku.

Wyróżnienie najlepszych hodowców i charytatywna aukcja ptaków to najważniejsze punkty 46. Wystawy Gołębi Pocztowych okręgu Zielona Góra, która odbywała się w dniach 12-13.12. w pałacu Brühla w Brodach. Okręg zielonogórski obejmuje 1 tys. 300 hodowców od Głogowa po Słubice.

Podczas wystawy oceniane były cechy anatomiczne i estetyczne – budowa, wygląd, upierzenie, przymioty decydujące o fizycznej kondycji ptaka i jego lotowych predyspozycjach, a także osiągnięte przez niego w danym sezonie wyniki. W każdej kategorii jury wyróżniało najlepszą dziesiątkę.

Wśród hodowców z naszego regionu, w kategorii młodych samic, najlepszą – drugą lokatę osiągnął gołąb Grzegorza Dziurzyńskiego z Lubska. Tuż za nim uplasowali się Marta i Arkadiusz Kusy z Lubska.

Najwyżej zostały ocenione młode samce pochodzące z hodowli Marka Krasowskiego z Lubska, prowadzonej wspólnie z H.E. Schwidde. Na pudle znaleźli się także Dariusz i Łukasz Brenk z Lubska, a tuż poza nim – G. Dziurzyński.

W kategorii samic dorosłych wysokie czwarte miejsce zajął gołąb Artura Porwisiaka z Żar, tuż za nim uplasowali się Bartosz i Jerzy Chmielewski. W gronie najlepszych znaleźli się także Bogusław Łobodziec z Lubska oraz Mariusz i Sebastian Błaszczyk z Żar.

W grupie samców dorosłych największe uznanie i miejsce w pierwszej dziesiątce zyskały gołębie z hodowli Sławomira Zarzyckiego z Lubska, Falko Team z Żar, czyli Edwarda, Tadeusza i Radosława Falkiewicz oraz M. i S. Błaszczyków.

Sportowo i charytatywnie

W kategoriach sportowych wyróżnienia otrzymali Stanisław Sikora, Małgorzata i Lesław  Reguła, Schwidde – M. Krasowski, Rafał Perdoch z Lubska, Krzysztof i Agata Szaj, M. i S. Błaszczyk z Żar, Sławomir Makowski, Andrzej Sobczak z oddziału szprotawsko-przemkowskiego.

Rekordowa kwota, bo 12 tys. 600 zł, została zebrana na Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku podczas charytatywnej licytacji. Tym samym został pobity rekord sprzed dwóch lat, gdzie w Sławie hodowcy zebrali  9 tys. 470 zł.

– Taki dar to dla nas wielka radość. Na pewno zostanie wykorzystany na cele związane z wakacyjnymi wyjazdami naszych podopiecznych. To będzie duży zastrzyk, dlatego bardzo jesteśmy wdzięczni i dziękujemy hodowcom – mówiła Agata Salamońska, dyrektorka lubskiej placówki.

– Cieszymy się, że nasze zamiłowanie do gołębi udaje się połączyć z pomocą dla dzieci. Gołębie to pasja hodowców, to sport i piękno. Jeśli do tego dochodzi radość dzieci, to już niczego więcej nam nie potrzeba – mówi Adam Jaszewski, hodowca z lubskiego oddziału, właściciel ok. 140 gołębi.

Napisz komentarz »