REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Świetlica dla górali

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Cztery firmy chcą budować fundamenty Centrum Kultury Górali Bukowińskich w Brzeźnicy.

Inwestycja wstępnie kosztować będzie ok. 4,4 mln zł i jest podzielona na dwa etapy. Na pierwszy – postawienie fundamentów – gmina otrzymała 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych, na drugi, czyli dokończenie budynku – 3 mln 673 tys. zł z Nowego Ładu. W przetargu na pierwszy etap najtańsza oferta – firmy Limar Mariusza Linkiewicza z Żagania – opiewa na 841 tys. zł, najdroższa – żarskiego Janbudu – na 1,3 mln zł. 

– Obecnie analizujemy wszystkie oferty. Niekoniecznie może wygrać ta z najniższą ceną – zastrzega wójt Jerzy Adamowicz. – Pod uwagę bierzemy również  okres gwarancji i czas realizacji. A tego nie jest dużo, bo w kolejce czeka kolejny przetarg – na drugi etap budowy Centrum Kultury Górali Bukowińskich, na który otrzymaliśmy pieniądze. Zależy nam, aby wybrana w nim firma weszła na rozpoczęty plac budowy w przeciągu najbliższego półrocza.

W Centrum mają odbywać się nie tylko imprezy kulturalne, związane z krzewieniem kultury Górali Czadeckich, których potomkowie przywędrowali na teren gminy Brzeźnica. Będzie ono pełnić również rolę świetlicy wiejskiej. Starą trzeba było zamknąć parę lat temu z powodu złego stanu technicznego. Budynek stanie przy ośrodku zdrowia i boisku piłkarskim Zorzy Brzeźnica.

Napisz komentarz »