REKLAMA

Polityka

Skobelski został szefem

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: nk

Wybory w Nowej Lewicy w powiecie żarskim wygrał Edward Skobelski, były starosta. W wyborach nie wzięli udziału przedstawiciele Wiosny.

W sobotę (11.12) przedstawiciele SLD spotkali się w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wieniawskiego w Żarach, żeby wybrać władze powiatowe Nowej Lewicy. Wybory wygrał Edward Skobelski, były starosta żarski. W spotkaniu nie wzięli udziału przedstawiciele Wiosny, którzy kwestionują legalność wyborów w lubuskiej Nowej Lewicy.

– Sobotnie spotkanie odbywało się zgodnie z literą prawa. Czekamy na Wiosnę, aż się ociepli, bo od nich teraz zależy, kiedy uzupełnimy skład rady – mówi E. Skobelski.

W radzie powiatowej Nowej Lewicy znaleźli się: Czarniecka Halina, Czerwiński Piotr, Dul Zofia, Grzybowicz Lucyna, Kot Ewa, Kowalczewski Artur, Litwinowicz Sabina, Miśkiewicz Tadeusz, Pogorzelec Radosław, Suprynowicz Ryszard i Szabliński Wojciech. W skład rady weszli także E. Skobelski i Elżbieta Haściło, radna powiatu żarskiego.

Już się podzielili

Konflikt między SLD a Wiosną komentuje Józef Szczotka, były radny żarski, który miał propozycję wstąpienia do Wiosny.

– Jeszcze się nie połączyli, a już się podzielili. Myślałem, że to będzie jakaś realna siła na scenie politycznej, a okazuje się, że największa dla nich frajda to rozgrywki między sobą – mówi J. Szczotka. – Kiedyś Hałabura próbował mnie namawiać na wstąpienie do Wiosny, ale absolutnie mnie to nie interesuje. Nie bawię się w to – dodaje J. Szczotka.

Na burmistrza

Były radny uważa, że ruchy w lewicy związane są z wyborami.

– Zostały tylko dwa lata. Uważam, że Wiosna w powiecie żarskim nie ma żadnych szans. Skobelski pozamiata ich równo. Z tego, co słyszałem, prawdopodobnie kandydatem SLD w wyborach na burmistrza Żar ma być Radosław Pogorzelec – mówi J. Szczotka i dodaje: – Roman Pogorzelec miałby szanse, ale nie jego syn.

Radosław Pogorzelec o swoich planach politycznych nie chce mówić.

– Jest za wcześnie, żeby o tym rozmawiać . A to, że ludzie mają marzenia, to nic dziwnego – mówi.

Za to przedstawia stanowisko powiatowej rady Nowej Lewicy dotyczące poparcia dla urzędników protestujących w żarskich urzędach. Sam jest pracownikiem Starostwa Powiatowego.

– Skandaliczny jest niski poziom wypłacanych pracownikom wynagrodzeń w odniesieniu do wykonywanej przez nich pracy oraz ogromne dysproporcje w płacach, jakie obserwujemy w jednostkach budżetowych. Postulujemy regulację wynagrodzeń dla ludzi, którzy ponoszą rzeczywisty ciężar pracy na rzecz lokalnej społeczności ? urzędników, nauczycieli i innych instytucji budżetowych. Popieramy protesty prowadzone w urzędach w naszym regionie – mówi R. Pogorzelec.

Przedstawiciele Wiosny w powiecie żarskim liczą na powtórkę wyborów na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Decyzje w tym temacie mają zapaść już w sobotę (18.12) na zarządzie krajowym Nowej Lewicy.

komentarze »
  1. Marta 24 grudnia 2021 09:11 - Odpowiedź

    Na Lewicy bez zmian w sądażach również. Czas na młodych politykow, seniorom z szacunkiem dziękujemy.

  2. Kazimierz 25 grudnia 2021 18:42 - Odpowiedź

    Taka drobnostka !! Pani Marto czy chodzi Pani o sąd ? Czy może chodzi Pani o sondaż ? Poza tym to OK ! Dodam, do siebie, że wciąż nam po staremu szura czerwona nomenklatura, która wzięła w swoje ręce lepsze kęsy w Magdalence !

Napisz komentarz »