REKLAMA

Kultura, Oświata

Dali powody do uśmiechu

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: jb

Owacjami na stojąco zakończyła się premiera komedii Czechowa w wykonaniu amatorskiego Teatru Doroty w Żaganiu (sobota, 11 grudnia).

Teatr tworzą mieszkańcy Żar, Żagania i Iłowej. Na regularnych próbach spotykali się od września. Opracowali trzy komedie – „Zaręczyny”, „Niedźwiedź” oraz „Jubileusz”.

Reżyserem i jednocześnie aktorem jest Tomasz Siemion.

– Jestem bardzo zadowolony z tego występu. Nie chcę nikogo wyróżniać, ale wszyscy byli po prostu świetni – mówi.

We wszystkich trzech sztukach wystąpił też Marek Ptasiński z Żar.

– Nie mogliśmy się doczekać tego występu. Słuchaliśmy zza kulis jak Sala Kryształowa się wypełnia. Był stres, ale jak już wyszliśmy na scenę, to pomału zaczął puszczać – mówi.

– Najtrudniej było zacząć. Jak już można było zobaczyć reakcję publiczności, usłyszeć ich śmiech, wiedzieliśmy, że osiągnęliśmy ten efekt, na którym nam zależało – dodaje Anna Pinkowska z Żagania.

– Aż żałowałyśmy, że nie mogłyśmy zasiąść i śmiać się razem z publicznością – mówią Lidia Wolanowska i Anna Bugajska.

Marzena Przyborska w głównej roli pojawiła się w ostatniej komedii  – „Jubileuszu”.

– W pierwszym rzędzie siedziała moja wnuczka, która co chwilę na głos dopominała się, kiedy będzie babcia. To miłe, że tak dużo osób przyszło zobaczyć efekty naszej pracy – mówi.

– Ja jestem po prostu dumna z nas wszystkich – występ kwituje Aleksandra Groszek z Iłowej.

To nie był ostatni występ Teatru Doroty.

– W tym roku z kolejnymi występami może być już trudniej, chociażby ze względu na przerwę świąteczną, ale na pewno w 2022 roku odwiedzać będziemy domy kultury w różnych gminach – zapowiada T. Siemion.

Napisz komentarz »