Sokół postraszył lidera

Opublikowano 17 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Koszykarze żarskiego Sokoła Basket byli blisko od sprawienia niespodzianki w najciekawszym meczu 10. kolejki III ligi. Ulegli liderowi, ale po świetnej walce w obronie, 54:62.

Podopieczni Radosława Barcza nie przestraszyli się lidera rozgrywek, z którym przegrali w pierwszej rundzie aż 55:91. Onlajnersi mieli problem szczególnie z ofensywą. Ich ataki skutecznie rozbijali żaranie, którzy twardo grali w obronie, stosując pressing na całym parkiecie. Niestety, z dobrą grą w defensywnie nie współgrała skuteczność. Po  pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis, po 12 punktów. W drugiej lepiej wypadli goście, ale na półmetku spotkania wynik nadal był sprawą otwartą. Swoje robili najskuteczniejsi w szeregach Sokoła Hubert Kondycki i  Krzysztof Kamiński, ale niestety, nie mieli wsparcia w kolegach z drużyny.

W drugiej połowie utrzymywała się minimalna przewaga lidera. Niesieni żywiołowym dopingiem gospodarze dotrzymywali kroku rywalom. Ostatecznie skończyło się na porażce żaran ośmioma punktami.

– Wielkie brawa dla chłopaków, szczególnie za grę w obronie. Niestety, to kolejny mecz, który nie wyszedł nam w ataku. Brakowało trzech, czterech rzutów z dystansu, aby odmienić losy spotkania – ocenił trener Sokoła, Radosław Barcz. – W meczu nie zagrał nasz najwyższy zawodnik, Łukasz Górnicki, który leczy kontuzję.

W najbliższą sobotę, 18 grudnia, Sokół rozegra kolejny mecz na własnym parkiecie. O godz. 16.00 podejmie drużynę z Lubania, z którą wygrał w pierwszej rundzie aż 97:65.

MKS Sokół Basket Żary – Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów 54:62 (12:12, 14:19, 13:15, 15:16)

MKS Sokół: Hubert Kondycki 18, Krzysztof Kamiński 16, Adam Forysiuk 7, Karol Cieśliński 4, Rafał Rutkowski 4, Radosław Magierski 2, Paweł Pawlikowski 2, Igor Mróz 1, Marcin Głodowicz 0, Damian Żukowski 0, Leszek Korman 0, Paweł Oszmiańczuk 0.