REKLAMA

Zdrowie

Zamyka szkoły i przedszkola

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: bj

Pustkami od poniedziałku, 3.12. świecą klasy w Zespole szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. – Cała szkoła ma zajęcia zdalne. Uczniowie wrócą do ławek 13.12.-informuje Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia w Starostwie Powiatowym.

Dokładnie 10-dniowa izolacja została nałożona z uwagi zarówno na przypadki zakażenia uczniów, ale i nauczycieli.

Niemal połowa klas  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żarach również odbywa zajęcia poza szkołą.

– To klasa 4, dwie klasy 5 Szkoły Podstawowej oraz klasy branżowe. Na zwolnieniach lekarskich mamy 8 nauczycieli-wylicza Barbara Sulikowska, dyrektorka SOSW.

W żarskim Prusie w domach pozostają uczniowie 2 klas.

– Czyli 1 b oraz 3 f. Na kwarantannie mamy 1 nauczyciela. Do szkoły wracają w najbliższy poniedziałek-mówi Jerzy Kowalczyk, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Żarach.

W Miejskim Przedszkolu nr 3 w Żarach przy ul. 11 Listopada na kwarantannie przebywa 47 dzieci, 5 rodziców i  1 nauczyciel na kwarantannie. Zakażona koronawirusem jest 4 dzieci,1 pracownik niepedagogiczny i 1 nauczyciel-informuje Edyta Gotowicka, rzeczniczka prasowa Urzędu miasta w Żarach.

Niewiele lepsza sytuacja jest w Siódemce (przy ul. Szymanowskiego). -Do przedszkola dopiero w poniedziałek, 13.12. wróci 38 dzieci i 1 pracownik obsługi oraz 1 nauczyciel -dodaje E. Gotowicka.

Dziś, w piątek 10.12. pierwszy dzień normalnych zajęć ma grupa 29 przedszkolaków z Dwójki (ul. 1 Maja), natomiast Czwórka (ul. Sikorskiego Żary-Kunice) pracuje zdalnie. Tu jedna osoba jest zakażona,  4 pracowników przebywa na kwarantannie.

Do Szkoły Podstawowej nr 5 (przy ul. Okrzei) 27 uczniów wróci (13.12.) po 10-dniowej nieobecności, w Ósemce tego samego dnia (13.12.) w ławkach zasiądzie 17 uczniów.

Na kwarantannie przebywają pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – jedna z Miejskiego Przedszkola nr 1, dwie kolejne ze szkoły Podstawowej nr 3.

Napisz komentarz »