REKLAMA

Kultura, Oświata

Uczą się zdalnie

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb, bj

Prawie wszystkie żagańskie podstawówki miały w tym tygodniu klasy w kwarantannie.

W Szkole Podstawowej nr 3 na lekcjach stacjonarnych zostali tylko uczniowie klasy 3 oraz dzieci z przedszkola. Pozostali mają obowiązek kwarantanny do 11 grudnia.

– Najpierw po zakażeniach wśród uczniów izolowane były starsze klasy, potem także młodsze, tam zakażeń przybyło po powrocie z wycieczki – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta.

Po pozytywnym wyniku testu u nauczyciela w kwarantannie są wszystkie klasy 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 4. Do szkoły wrócą od wtorku, 14 grudnia.

Pozytywne wyniki uczniów otrzymano w Szkole Podstawowej nr 2, tam na kwarantannie do 10 grudnia są klasy 5a i 7a.

Także 10 grudnia kwarnatannę kończą klasy 4b, 5a, 5d, 6a, 7a, 8c ze Szkoły Podstawowej nr 7, gdzie pozytywny wynik był u uczniów i nauczycieli.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 najpierw obowiązek kwarantanny miały 6-latki z przedszkola. Zakażone było jedno dziecko. Kolejnego dnia, po pozytywnym wyniku testu u nauczyciela na kwarantannę przeszło dziesięć klas: 8b, 7a (obie klasy do 9 grudnia), 4a, 4b, 5a, 5c, 5b, 6a, 7b, 7c (wszystkie do 10 grudnia).

Do tego tygodnia Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej był jedyną szkołą w powiecie żagańskim, której uczniowie nie byli wysyłani na kwarantannę. We wtorek (7.12.) po zakażeniu u ucznia i nauczyciela na naukę zdalną odesłano trzy klasy z sześciu.

– Jedna klasa kończy kwarantannę w poniedziałek, 13.12., kolejne dwie we wtorek, 14.12. – mówi dyrektor Violetta Szary.

Świecą pustkami

Od poniedziałku, 3.12., cały Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku ma zajęcia zdalne. Uczniowie wrócą do ławek 13.12. Izolacja została nałożona z uwagi na zakażenia uczniów i nauczycieli.

 Niemal połowa klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żarach również ma zajęcia poza szkołą.

– Na zwolnieniach lekarskich mamy też 8 nauczycieli – wylicza Barbara Sulikowska, dyrektorka SOSW.

W żarskim Prusie w domach są uczniowie dwóch klas.

– To klasy 1 b oraz 3 f. Na kwarantannie mamy jednego nauczyciela. Do szkoły wracają w najbliższy poniedziałek – mówi Jerzy Kowalczyk, dyrektor Prusa.

 W Przedszkolu nr 3 w Żarach przy ul. 11 Listopada na kwarantannie przebywa 47 dzieci i 1 nauczyciel.

– Zakażonych koronawirusem jest 4 dzieci – informuje Edyta Gotowicka, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Do Przedszkola nr 7 przy ul. Szymanowskiego w poniedziałek, 13.12., wróci 38 dzieci i 1 pracownik obsługi oraz 1 nauczyciel.

Dziś, w piątek, 10.12., pierwszy dzień normalnych zajęć ma grupa 29 dzieci z Przedszkola nr 2 przy ul. 1 Maja. Zdalnie pracuje Przedszkole nr 4 w Kunicach. Tu jedna osoba jest zakażona,  4 pracowników przebywa na kwarantannie.

Do Szkoły Podstawowej nr 5 27 uczniów wróci 13.12. po 10-dniowej nieobecności, a do Szkoły Podstawowej nr 8 – 17 uczniów.

Napisz komentarz »