REKLAMA

Samorząd

Będzie dzielił kasę

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: nk

Robert Dziadul, żarski radny i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2, załapał się do kolejnej komisji przyznającej pieniądze nauczycielom.

Wcześniej decydował o przyznawaniu nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej, teraz będzie rozpatrywał wnioski o przyznanie pomocy z Funduszu Zdrowotnego dla nauczycieli.

Przewodniczącą komisji została Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta. Jej zastępcą – Robert Dziadul, jako przedstawiciel radnych.

– Pchają go już wszędzie. Nas nikt nie poinformował, kto do tej komisji będzie powołany – komentuje Lucyna Grzybowicz, szefowa ZNP w Żarach i radna miejska. Przyznaje, że pracowała kiedyś w podobnej komisji. – Jeżeli nauczyciel chce dostać pomoc zdrowotną, to składa do dyrektora szkoły wniosek, który jest później przekazywany do Urzędu Miasta, a następnie przedkładany komisji. To ona na podstawie złożonych dokumentów, na przykład faktur za rehabilitację albo leczenie, decyduje, czy przyznać pomoc nauczycielowi – dodaje L. Grzybowicz.

Startowali razem

W komisji znaleźli się również dyrektorzy i wicedyrektorzy żarskich szkół i przedszkoli: Ewa Tabaczyńska, Ewa Serwińska, Danuta Raniszewska, Honorata Kryszewska, Marzena Mosakowska-Wrona, Małgorzata Stodulska, Tomasz Muńko, Danuta Urbaniak.

Robert Dziadul jako jedyny w tym gronie nie pełni funkcji kierowniczej, ale startował w wyborach z tego samego komitetu wyborczego, co Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar odpowiedzialny za oświatę w mieście.

Napisz komentarz »