REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chce stanąć na nogi

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zofia Zawadzka, wieloletnia szefowa żagańskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, wraca do zdrowia po udarze, jakiego doznała pół roku temu.

Pani Zofia doznała ciężkiego udaru mózgu pod koniec lipca

– Siedziałam na kanapie, oglądając telewizję. Gdy wstałam, upadłam na podłogę, uderzając o nią głową. Huk usłyszeli córka i zięć. Natychmiast przybiegli do mojego pokoju i wezwali pogotowie – mówi Z. Zawadzka (71 l.). – Lekarz stwierdził ciężki udar mózgu. Skutkiem był całkowity paraliż lewej strony ciała. Dzięki wsparciu mieszkańców, którzy wpłacali datki przez stronę pomagam.pl, zaraz po leczeniu szpitalnym trafiłam pod opiekę znakomitych rehabilitantów z prywatnego ośrodka w Polanicy Zdroju. Niezwłoczna rehabilitacja była konieczna, abym mogła wrócić choćby do częściowej sprawności. Na taką nie mogłam od razu liczyć w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, stąd decyzja moich dwóch ukochanych córek, aby podjąć rehabilitację prywatnie. W ośrodku w Polanicy mam wspaniałą opiekę. Widać postępy w ćwiczeniach. Moim marzeniem jest stanąć na nogi, wrócić do samodzielności – przyznaje pani Zofia..

Efekty już są. Pani Zofia odzyskała mowę, teraz jej opiekunowie robią wszystko, aby mogła wrócić do normalnej sprawności.

– Pięknie dziękuję wszystkim osobom za dobre serce i wsparcie mojej rehabilitacji, za liczne telefony ze słowami otuchy, za pamięć – zaznacza Z. Zawadzka i radzi czytelnikom „Regionalnej”: –  Dbajcie o swoje zdrowie. Ja ciągle ganiałam. Będąc na emeryturze, nadal chciałam być aktywna. Po pracy w związku, na rzecz pracowników oświaty, poświęcałam czas na dom i ogród. Potrafiłam wywieźć z ogrodu 12 taczek liści. W końcu wyszło przepracowanie. Dlatego teraz proszę wszystkich – zwolnijcie, dbajcie o siebie, o dietę, unikajcie, jeśli to możliwe, stresu.

Pani Zofia przez 21 lat szefowała żagańskiemu ZNP.  Na emeryturę odeszła dwa lata temu.

Napisz komentarz »