REKLAMA

Samorząd

Kudła prezesem Areny

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Łukasz Kudła został nowym prezesem żagańskiej spółki Arena.

Przypomnijmy, po odejściu Tomasza Hucała rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na stanowisko nowego prezesa. W pierwszym podejściu nikogo nie wybrała, bo uznała, że kandydaci się nie nadają. W drugim zgłosiło się czworo kandydatów. I tu rada miała orzech do zgryzienia, bo potrzebna była dogrywka. Do drugiej tury przeszli Jan Suchecki, dyrektor szkoły w Siecieborzycach i delegat piłkarski oraz Łukasz Kudła, żagański trener crossfitu, piłki ręcznej i przedsiębiorca związany z branżą sportową.

– Dogrywki ostatecznie nie było, bo jeden z kandydatów nie zjawił się na rozmowy – mówi Jerzy Wojnar, przewodniczący rady nadzorczej spółki Arena. – W tej sytuacji jeszcze raz odbyliśmy rozmowę z panem Łukaszem Kudłą, któremu postanowiliśmy powierzyć stanowisko prezesa spółki. Choć wcześniej nie zarządzał takim podmiotem, to ma odpowiednie wykształcenie, działa w sporcie i wierzymy, że podoła wyzwaniu.

Dodajmy, że nowy prezes ubiegał się o to stanowisku w poprzednim konkursie, w czerwcu 2019 roku, ale wtedy rada nadzorcza wybrała T. Hucała. Wojnar zastrzega, że rada nadzorcza dała czas Kudle na uporządkowanie spraw związanych z jego dotychczasową działalnością.

– Póki co, jeszcze nie podpisaliśmy kontraktu ani nie ustaliliśmy warunków umowy i wynagrodzenia – przekonuje Wojnar.

– Jestem z wykształcenia menedżerem sportu i organizacji imprez sportowych. Chciałbym tę wiedzę wykorzystać w zarządzeniu spółką – mówi Ł. Kudła, który przedstawi swoje plany względem Areny, po podpisaniu umowy.

Do tego czasu spółką zarządzać będzie Katarzyna Czekalska z rady nadzorczej.

Poprzedni prezes zarabiał miesięcznie 9 tys. 128 zł brutto.

komentarze »
 1. Michał 16 grudnia 2021 16:43 - Odpowiedź

  Czy Pani Kasia jest jest rodziną byłego Prezesa jednej ze spółek w Żarach?

 2. Jurek 17 grudnia 2021 06:34 - Odpowiedź

  Proszę o informację jakie doświadczenie zawodowe w zakresie organizowania sportu (zarządzanie, menedżer itd.) ma Pani Katarzyna Czekalska. Dziękuję.

 3. Ola 17 grudnia 2021 21:26 - Odpowiedź

  Tak to ta Kasia z tej rodziny…./

 4. Łukasz 21 grudnia 2021 10:56 - Odpowiedź

  Ciekawe czy cała Rada Nadzorcza ma takie same doświadczenie i kompetencje jak nowy Prezes?
  Jeśli nie ma to powinna być zmieniona na ludzi doświadczonych i kompetentnych dla właściwego nadzoru nad spółką.

Napisz komentarz »