REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Chopina nadal jak Błotna

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Każdego roku mieszkańcy ul. Chopina w Żaganiu słyszą obietnice, że w kolejnym ich droga doczeka się remontu. Teraz jest tak samo, bo nie znalazła się na liście przyszłorocznych inwestycji.

Radni opiniowali projekt budżetu miasta na wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji (7.12.).

– We wrześniu przeczytałam w prasie wypowiedź burmistrza, że ul. Chopina będzie wykonana w przyszłym roku. Ale w projekcie budżetu tego nie ma. Mieszkańcy od lat nie mają tam żadnej nawierzchni. Nie jest to długa ulica, więc jej wykonanie nie byłoby tak kosztowne – przekonywała radna Danuta Kozłowska.

– Wstępnie ul. Chopina była w projekcie budżetu, ale gdy otrzymaliśmy informację o wysokości subwencji oświatowej i planowanych wpływach z podatku od osób fizycznych, musieliśmy zrezygnować z niektórych wydatków. Została za to wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej i jest przewidziana do realizacji w 2023 roku – mówiła skarbnik Teresa Łapczyńska.

Czekają i czekają…

Obietnice nowej nawierzchni mieszkańcy ul. Chopina słyszą już od… 2009 roku. Chodzi o około 200-metrową ulicę, która nie ma asfaltu. Za to są dziuro i błoto.

– Wprowadziliśmy się tutaj w 1991 roku. Od lat prosimy o remont – mówi Artur Jurkiewcz. – Już w 2009 roku przekonywaliśmy urzędników, że powinni zmienić nazwę naszej ulicy na Błotna, bo tylko taka pasuje. Od tego czasu nic się nie zmieniło. Dla nas znowu nie starczyło pieniędzy. Grunt, że starczyło na podwyżki dla burmistrza i radnych – dodaje pan Artur.

 

 

 

Napisz komentarz »