REKLAMA

Zdrowie

Szpital pęka w szwach

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Nie ma wolnych miejsc na oddziale covidowym. Gy zwalnia się jedno łóżko, natychmiast trafia na nie kolejny pacjent.

128 łóżek dla zakażonych pacjentów ma 105. Szpital Wojskowy w Żarach i Żaganiu. W ostatniej dobie, ale tylko rano, wolne były 3 miejsca. W ciągu dnia trafili na nie kolejni pacjenci. Zajętych było sześć na siedem respiratorów, którymi szpital dysponuje.

Szpital przygotował dla zakażonych 51 łóżek na dwóch piętrach szpitala w Żaganiu. W Żarach są kolejne 54 łóżka. Na oddziały covidowe przekształcone zostały ortopedia oraz interna. Dodatkowe 23 łóżka szpital ma na psychiatrii, ale może przyjąć tam tylko tych zakażonych, którzy wymagają także leczenia psychiatrycznego. W ostatniej dobie na tym oddziale leżało siedmioro pacjentów.

Podczas tej fali pandemii choruje mniej personelu szpitala. W ostatniej dobie było to łącznie 5 pracowników szpitala w Żaganiu i Żarach.

W naszym województwie dla zakażonych przygotowano już 840 łóżek covidowych. W ostatniej dobie zajętych było 513 z nich. W użyciu było także 37 z 68 respiratorów.

W kraju dla pacjentów z koronawirusem jest 30 tysięcy 619 łóżek w szpitalach. W ostatnich 24 godzinach zajętych było aż 23 tysiące 433.

Napisz komentarz »