REKLAMA

Samorząd

Sobie też podnieśli

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Nie tylko burmistrzowie i wójtowie zgarnęli podwyżki. Radni sobie też przyznali wyższe diety.

Nowa ustawa zwiększyła maksymalną kwotę, od której procentowo naliczane są diety. Radni na tej podstawie mogą podnieść sobie uposażenia, ale nie muszą. Któż jednak nie skorzystałby z takiej okazji?!

Ci, którzy już kiedyś przegłosowali, że ich diety naliczane są od maksymalnej wartości, podwyżki dostali z automatu. Mogliby co prawda zmienić swoją uchwałę i podwyżek nie brać, ale na to jak na razie nikt się nie zdecydował.

Ci, którzy diety mieli dotąd wypłacane ryczałtem, niezależnie od stawki maksymalnej, określanej ustawą, żeby otrzymać podwyżki, musieli ustalić nowe zasady. I z tej opcji skorzystali.

Na podwyżkach, jak dotychczas, najlepiej wyszedł Wiktor Kułdosz, przewodniczący Rady Powiatu Żarskiego, któremu dieta wzrosła o blisko 1 tys. 400 zł do stawki 3 tys. 650 zł.

Prawie 3 tys. 200 zł diety otrzymają także Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta w Żarach, Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta w Żaganiu oraz Andrzej Stambulski, przewodniczący Rady Miasta w Szprotawie.

Głosowań w sprawie diet nie było jeszcze w Łęknicy i Jasieniu oraz Wymiarkach, Brzeźnicy i żagańskim Starostwie Powiatowym.

Napisz komentarz »