REKLAMA

Samorząd

Takie rzeczy tylko w urzędach!

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: jb

Prawie 10 tys. zł podwyżki z dnia nadzień i to z wyrównaniem od sierpnia? Takie rzeczy tylko w urzędach! Nie ma u nas takiego burmistrza czy wójta, który by nie zyskał.

Trudno szukać kogoś, poza urzędnikiem, kto dostałby podwyżkę rzędu 10 tys. zł.

Wynagrodzenie burmistrza czy wójta ustalają zawsze radni. Oni decydują, jaką przyznać podwyżkę w widełkach, na które pozwalają przepisy. Nowe rozporządzenie obowiązuje od listopad i większość radnych w naszym regionie już ustaliła nowe pensje burmistrzom, wójtom i starostom, co oznacza, że nowe wyższe pensje otrzymają już w grudniu. Ale to nie wszystko – dostaną też wyrównanie od 1 sierpnia, za 4 miesiące.

Liderzy

Do tej pory najbardziej hojni byli radni z Żagania. Tak wysoko ocenili pracę burmistrza Andrzeja Katarzyńca, że dali mu podwyżkę w wysokości 9,4 tys. zł. Burmistrz zarobi teraz 20 tys. 41 zł. Do tego w grudniu zgarnie wyrównanie od sierpnia – 37 tys. 764 zł.

Drugi w rankingu jest burmistrz Lubska, Janusz Dudojć, który dostał ponad 9 tys. 300 zł podwyżki. na jego konto wpływać będzie teraz co miesiąc 18 tys. 556 zł. A wyrównania dostanie 37 tys. 423 zł.

Trzecie miejsce zajmuje Leszek Mrożek, wójt gminy Żary. Radni przyznali mu 9 tys. 290 zł podwyżki. Jego nowa pensja wynosi teraz 19 tys. 470 zł. W grudniu zainkasuje też 37 tys. zł wyrównania.

Co się odwlecze, to nie uciecze

Burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik, będzie teraz zarabiać o 9 tys. 240 zł więcej. Co miesiąc na jego konto popłynie 19 tys. 860 zł, a w grudniu przytuli jeszcze wyrównanie od sierpnia w wysokości 36 tys. 960 zł.

Także 9 tys. zł podwyżki otrzymał Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej, którego miesięczne wynagrodzenie sięga teraz 18 tys. 885 zł.

Do tej pory podwyżek nie ustalono jeszcze w Łęknicy, Jasieniu, Wymiarkach, Brzeźnicy i żagańskim Starostwie Powiatowym. Jednak włodarze nie będą stratni, bo wyrównanie wynagrodzenia otrzymają potem i tak od 1 sierpnia.

Napisz komentarz »