REKLAMA

Kultura, Oświata

Podarowali zastawę

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: bj

Porcelana od radnych z gminy Żary trafi na świąteczny stół mieszkanek DPS w Miłowicach.

Do mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach trafił (6.12.) mikołajkowo-świąteczny prezent od radnych i wójta gminy Żary. To porcelanowa zastawa obiadowej  z kompletem do kawy lub herbaty dla 60 osób.

– Taki był pomysł, by podopiecznym jedynego DPS, który znajduje się na terenie naszej gminy, uświetnić wigilijną kolację i święta przez zakup dobrych jakościowo i eleganckich naczyń. Wspomógł nas wójt – mówi Leszek Kasprów, przewodniczący Rady Gminy.

Radni się zrzucili i razem zebrali ok. 3 tys. zł.

Z prezentem L. Kasprów wybrał się w towarzystwie Krzysztofa Majewskiego i Elwiry Wentlant do Miłowic. Mieli przy sobie mikołajowe gadżety – czapkę, rogi renifera, skarpetę z cukierkami.

Podarunek wręczyli przedstawicielkom pensjonariuszek i ich opiekunce. Były podziękowania, recytacja okolicznościowego wiersza, życzenia i uśmiechy.

– Wiem, że na pomoc ze strony naszych radnych możemy liczyć nie po raz pierwszy. Mam też taką refleksję, wspominając czas, gdy byłam miejską radną i zaobserwowałam, że chęć pomocy wśród miejskich radnych jest jakby skromniejsza – przyznała Barbara Litewka, dyrektorka DPS i jednocześnie radna gminna.         

Napisz komentarz »