REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nagrodzeni za dar krwi

Opublikowano 10 grudnia 2021, autor: bj

Ochotnicy z Przewozu i Lubanic na drugim i trzecim miejscu, tuż za nim Mirostowice Dolne. Strażacy z naszego regionu odebrali laury za honorowe oddawanie krwi.

Podsumowanie XV Edycji Ogólnopolskiego Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie PCK „Ognisty Ratownik Gorąca Krew 2021r.” odbyło się w Lubanicach w sobotę, 4.12. Poza zawodowymi jednostkami PSP, do programu przystąpili ochotnicy z Przewozu, Mirostowic Dolnych, Lubanic, a także Kożuchowa, Starego Kisielina, Otynia i Kolska.

Najwięcej krwi oddali strażacy z OSP w Starym Kisielinie (95,24 l), z OSP w Przewozie (67,5 l), z KM PSP w Zielonej Górze – JR-G Sulechów (53,55) oraz z OSP w Kożuchowie (54).

W kategorii najaktywniejsza komenda powiatowa i miejska kolejne miejsca zajęły: JR-G w Sulechowie, KW PSP w Gorzowie Wlkp, KP PSP w Nowej Soli i KP PSP w Krośnie Odrzańskim.

Druhowie krwiodawcy

Wśród ochotników najmocniej w akcję zaangażowali się druhowie ze Starego Kisielina, a za nimi – z Przewozu, Lubanic i Mirostowic Dolnych. I to oni odebrali nagrody i puchary.

W kategorii najaktywniejszy strażak województwa lubuskiego nagrodzeni zostali Andrzej Wąsik z OSP w Starym Kisielinie oraz Jerzy Hryniewicz z Wojskowej Straży Pożarnej w Potoku, organizator akcji w Przewozie.

Komisja konkursowa wyróżniła organizatorów akcji, wśród których w naszym regionie znaleźli się Krzysztof Witka z OSP w Mirostowicach Dolnych, Ryszard Kołoda z OSP w Lubanicach oraz Jan Kowalczyk z Przewozu.

Napisz komentarz »